خانه / جدیدترین ها / دانلود سریال مردان آنجلس

دانلود سریال مردان آنجلس

سریال مردان آنجلس از فیلم های برتر تاریخ سینمای ایرانی می باشد که زندگی اصحاب کهف را بر اساس تاریخ به تصویر می کشد این سریال تاریخی ساخته ی فرج الله سلحشور در سال ۱۳۷۷ بر روی آنتن رفت و در شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد . مردان غار نشین و به اصطلاح مردان آنجلس همان اصحاب کهف می باشند داستان فیلم بر می گردد به تاریخ پس از میلاد مسیح بر می گردد حضرت مسیح که در پی ظهور ایشان و با به پا شدن دین الهی دوباره در دلهای سیاستمداران و قدرت طلبان و مخصوصا یهودیان آن زمان احساس خطر کردند و بر همین اساس حضرت مسیح را به پیامبری دروغین معرفی کردند و علیه آن حضرت توتعه کردند در آن زمان با به خطر افتادن این دین که به خواست مردم آن زمان طلب به دار انداختن حضرت عیسی را داشتند که در این حال خداوند حضرت عیسی را مخفی ساخت و مردم فرد دیگری را به عنوان عیسی مسیح به دار آویختند از آین مختصر تاریخ ما می فهمیم که حضرت عیسی مسیح به ناجوان مردانگی بر علیه او شورش کردند ولی در همین راستا افرادی هم بودند که با دین الهی و عیسی مسیح همراه و یاور بودند اما به دلیل قدرت ناکافی نمی توانستند بر علیه شورشیان غلبه کنند که در پی آن مردان اصحاب کهف افرادی بودند که از باور یافتگان دین عیسی مسیح در آن زمان بودند.

دانلود سریال مردان آنجلس

داستان

یاران غار شماری خداپرست بودند که اندکی پس از میلاد مسیح و پیش از (گسترش) مسیحیت در زمان فرمانروایی یکی از پادشاهان روم باستان با نام دقیانوس در سرزمین افسس در ترکیهٔ امروزی زندگی می‌کردند و همگی جز یکی از آنان که چوپان بود از بلندپایگان (اشراف) و درباریان بودند و ایمان خود را پنهان نگاه می‌داشتند.

نام اینان به کاملترین شرح این‌گونه است: مکسلمینا – تملیخا – مرطوس – نیرویس – کسطومس – دنیموس – ریطوفس – قالوس – محسلمینا، که به «یاران غار» (اصحاب کهف) آوازه دارند. دسیوس آنها را فراخواند و از آئینشان پرسید. پاسخ دادند دادند ما مسیحی هستیم.

دسیوس آنها را به زندان انداخت و یک شب زمان داد تا در باور خویش بازنگری کنند و از مسیحیت دست بکشند. چون شب فرارسید «یاران غار» از زندان دسیوس گریختند و در بیرون شهر به کوه بیجلوس پناه بردند. نزدیک کوه شبانی بود به نام دنیموس که گوسفندان را نگاهبانی می‌کرد. «یاران غار» دین و آئین تازه را بر شبان نمایاندند و از او پناه خواستند دنیموس شبان دین ایشان پذیرفت و گوسفندان را به حال خود گذاشته با آنها در یکی از شکافها و غارهای سخت‌گذر کوه که دور از نگاه گذرکنندگان بود پنهان شد. به همراه شبان سگی بود بنام قطمیر که هرچند آن سگ را می‌زد بازنمی‌گشت و با هفت تن «یاران غار» به درون غار رفت.

چون آنها بخفتند قطمیر دستها پیش دراز کرد و چنانکه عادت سگ باشد دهان به سر دست نهاده در خواب ژرفی فرورفت. پس به خواب رفتند و پس از ۳۰۹ سال بیدار شدند.

چون آفتاب نیمروز دیدند پنداشتند که شب گذشته سپیده‌دم در غار شده بخفتند و اکنون بیدار گشتند. یکی از آنان به نام تملیخا چند درم به مهر و سکهٔ دسیوس ببازار برد تا آذوقه خریداری کند. خانه‌ها و بازارهای شهر در دید تملیخا شگفت آمد. نزدیک نانوا شد و درم و سکهٔ زمان دسیوس نشان داد و نان خواست. نانوا گفت این سکه از کجا آوردی؟ تملیخا گفت روز پیش از شهر بیرون بردم مگر مهر دسیوس را نمی‌بینی؟ نانوا که مردی عامی بود دسیوس را نشناخت و نان نداد. نانوا و تملیخا سرگرم گفتگو بودند که یکی از سرهنگان در رسید و تملیخا را نزد فرماندار شهر برد. فرماندار شهر چون سکه دسیوس بدید گفت که او در شمار «یاران» و از زمان دسیوس است زیرا افسانهٔ ایشان را در انجیل خوانده بود. پس روحانیون ترسایی را فراخواند تا داستان را خود از زبان تملیخا بشنود تملیخا در پاسخ روحانیون گفت: من و یارانم از ترس دسیوس دیروز از این شهر بیرون رفتیم و در کوه بیجلوس بغاری پنهان گشتیم. امروز از خواب برخاستیم و من به شهر آمدم تا با این پولها نان و آذوقه خریداری کنم و امشب از اینجا برویم.

فرماندار شهر به تملیخا گفت: از زمان دسیوس تا این ساعت مدت ۳۰۹ سال می‌گذرد. کسی به نام عیسی آمد و افسانهٔ شما را در انجیل خود آورده است. ما مسیحی هستیم و از روش عیسی پیروی می‌کنیم. یاران تو کجایند؟

 

کارگردان : فرج الله سلحشور
کیفیت : خوب
مدت زمان : خوب
محصول کشور : ایران
بازیگران : جعفر دهقان/مهتاب کرامتی/جهانبخش سلطانی/حسین یاری/عطاالله سلمانیان/محمد جوزانی/اردلان شجاع کاوه/محمد پورستار/علی درخشی/رضا توکلی
ژانر : تاریخی
سال تولید : ۱۳۷۷

 

  پسورد : www.skyrose.ir (بصورت حروف کوچک)

اطلاعات ~ ۴۰۰MB

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۲

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۳

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۴

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۵

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۶

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۷

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۸

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۹

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۰

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۱

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۲

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۳

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۴

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۵

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۶

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۷

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۸

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۱۹

  دانلود سریال مردان آنجلس – قسمت ۲۰

 

سریال مردان آنجلس از فیلم های برتر تاریخ سینمای ایرانی می باشد که زندگی اصحاب کهف را بر اساس تاریخ به تصویر می کشد این سریال تاریخی ساخته ی فرج الله سلحشور در سال ۱۳۷۷ بر روی آنتن رفت و در شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد . مردان غار نشین و به اصطلاح مردان آنجلس همان اصحاب کهف می باشند داستان فیلم بر می گردد به تاریخ پس از میلاد مسیح بر می گردد حضرت مسیح که در پی ظهور ایشان و با به پا شدن دین الهی دوباره در دلهای سیاستمداران و قدرت طلبان و مخصوصا یهودیان آن زمان احساس خطر کردند و بر همین اساس حضرت مسیح را به پیامبری دروغین معرفی کردند و علیه آن حضرت توتعه کردند در آن زمان با به خطر افتادن این دین که به خواست مردم آن زمان طلب به دار انداختن حضرت عیسی را داشتند که در این حال خداوند حضرت عیسی را مخفی ساخت و مردم فرد دیگری را به عنوان عیسی مسیح به دار آویختند از آین مختصر تاریخ ما می فهمیم که حضرت عیسی مسیح به ناجوان مردانگی بر علیه او شورش کردند ولی در همین راستا افرادی هم بودند که با دین الهی و عیسی مسیح همراه و یاور بودند اما به دلیل قدرت ناکافی نمی توانستند بر علیه شورشیان غلبه کنند که در پی آن مردان اصحاب کهف افرادی بودند که از باور یافتگان دین عیسی مسیح در آن زمان بودند. داستان یاران غار شماری خداپرست بودند که اندکی پس از میلاد مسیح و پیش از (گسترش) مسیحیت در زمان فرمانروایی یکی از پادشاهان روم باستان با نام دقیانوس در سرزمین افسس در ترکیهٔ امروزی زندگی می‌کردند و همگی جز یکی از آنان که چوپان بود از بلندپایگان (اشراف) و درباریان بودند و ایمان خود را پنهان نگاه می‌داشتند. نام اینان به کاملترین شرح این‌گونه است: مکسلمینا – تملیخا – مرطوس – نیرویس – کسطومس – دنیموس – ریطوفس – قالوس – محسلمینا، که به «یاران غار» (اصحاب کهف) آوازه دارند. دسیوس آنها را فراخواند و از آئینشان پرسید. پاسخ دادند دادند ما مسیحی هستیم. دسیوس آنها را به زندان انداخت و یک شب زمان داد تا در باور خویش بازنگری کنند و از مسیحیت دست بکشند. چون شب فرارسید «یاران غار» از زندان دسیوس گریختند و در بیرون شهر به کوه بیجلوس پناه بردند. نزدیک کوه شبانی بود به نام دنیموس که گوسفندان را نگاهبانی می‌کرد. «یاران غار» دین و آئین تازه را بر شبان نمایاندند و از او پناه خواستند دنیموس شبان دین ایشان پذیرفت و گوسفندان را به حال خود گذاشته با آنها در یکی از شکافها و غارهای سخت‌گذر کوه که دور از نگاه گذرکنندگان بود پنهان شد. به همراه شبان سگی بود بنام قطمیر که هرچند آن سگ را می‌زد بازنمی‌گشت و با هفت تن «یاران غار» به درون غار رفت. چون آنها بخفتند قطمیر دستها پیش دراز کرد و چنانکه عادت سگ باشد دهان به سر دست نهاده در خواب ژرفی فرورفت. پس به خواب رفتند و پس از ۳۰۹ سال بیدار شدند. چون آفتاب نیمروز دیدند…

امتیاز

ثبت امتیاز - 8.9

8.9

امتیاز کل

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)
9 bigtheme

درباره ی alireza

Alireza
علیرضا جمالی هستم دانشجو رشته کامپیوتر(اصفهان) در صورت ارتباط می توانید با آی دی من در تلگرام در ارتباط باشید. Alex20ar

همچنین ببینید

دانلود سریال نابرده رنج

دانلود سریال نابرده رنج

سریال نابرده رنج که شبیه سازی جنگ ایران است را در این سریال ایرانی بصورت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *